4 lutego 2024 roku (niedziela) uczestniczyłem w spotkaniu z cyklu spotkań „Bądźmy razem” zorganizowanym przeze mnie w Suwałkach. Wraz z gościem specjalnym – Posłem Zbigniewem Kuźmiukiem, byłym posłem do Parlamentu Europejskiego – rozmawialiśmy o aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce oraz o zbliżających się wyborach samorządowych. 

Doświadczenie administracyjne, rządowe i samorządowe oraz poselskie – parlamentarne i europarlamentarne, a także wiedza i doświadczenie ekonomiczne Posła Zbigniewa Kuźmiuka umożliwiły wyjaśnienie wielu ważnych problemów poruszonych przez uczestników spotkania. 

Podczas spotkania powiedziałem m.in.: „Po przejęciu władzy przez Koalicję Donalda Tuska w Polsce dzieje się źle i to bardzo źle. Łamane jest prawo, siłowo wchodzą ludzie, o których mówił Donald Tusk, do publicznych instytucji, do mediów publicznych, do prokuratury. Jest zapowiedź bezprawnych pacyfikacji innych instytucji państwowych. Mamy do czynienia z sytuacją wielkiego zagrożenia wewnętrznego, a to się nakłada na zagrożenie zewnętrzne, które już przecież istniało wcześniej, zwłaszcza jeżeli chodzi o wojnę blisko Polskich granic na Ukrainie, wojnę hybrydową na granicy polsko-białoruskiej. Do tego dochodzi zagrożenie ograniczaniem suwerenności Polski i innych krajów ze strony Unii Europejskiej. To wszystko razem powoduje, że mamy do czynienia z sytuacją niebezpieczną. Można bez żadnej przesady powiedzieć, że Polska znowu jest na dziejowym zakręcie i trzeba temu zaradzić. Trzeba o tym rozmawiać z Polakami w sposób otwarty, szczery i pełen troski o Polskę i jej przyszłość. Drugim aspektem tych spotkań są zbliżające się wybory samorządowe. Chcemy więc też rozmawiać o mobilizacji naszych środowisk związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Te wybory też będą miały znaczenie jeżeli chodzi o przyszłość Polski w wymiarze regionalnym, ale wszystko to, co dzieje się w miastach, powiatach i gminach, składają się na znacznie większą całość”.

 

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/id/235470

https://www.suwalki.info/wiadomosci/z-zycia-miasta/polska-znowu-jest-na-dziejowym-zakrecie

W Suwałkach odbyło się spotkanie „Bitwa o Polskę trwa!” (video)

Spotkanie z posłem Zbigniewem Kuźmiukiem