17 kwietnia 2016 roku w Augustowie uczestniczyłem w obchodach VI rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Rozpoczęła je o godz. 12.00 uroczysta Msza św. w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie,którą odprawiono w intencji wszystkich Ofiar katastrofy. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe augustowskich szkół,NSZZ "Solidarność" oraz Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Po zakończeniu Eucharystii zgromadzeni udali się pod pomnik poświęcony Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej znajdujący się na terenie przyległym do świątyni,gdzie złożyliśmy kwiaty. Wraz ze mną hołd tragicznie zmarłym oddały także delegacje samorządowców,służb mundurowych,szkół,kombatantów oraz mieszkańców.

W swoim wystąpieniu przypomniałem,że mimo upływu 6 lat od Katastrofy wciąż nie znamy prawdy o jej przyczynach. Nie wolno nam milczeć o tak wielkiej tragedii,w której życie straciło 96 naszych rodaków na posterunku służby Ojczyźnie w drodze do Katynia,by oddać hołd tysiącom polskich oficerów zamordowanych w 1940 roku strzałem w tył głowy przez sowieckie NKWD.  Dojście do pełnej prawdy o tej tragedii jest naszym moralnym,narodowym i ludzkim obowiązkiem.

Następnie uczestnicy obchodów wysłuchali w Państwowej Szkole Muzycznej w Augustowie Koncertu Pamięci poświęconego Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej,który zorganizowałem wspólnie z Dyrektorem Szkoły Panem Dariuszem Michałowskim. Utwory muzyczne zaprezentowali nauczyciele oraz uczniowie augustowskiej placówki. W uroczystościach wzięli udział także m. in. Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik,samorządowcy,przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy Augustowa.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto