20 sierpnia 2018 roku (poniedziałek) uczestniczyłem w konferencji prasowej poświęconej prezentacji Pani dr Agnieszki Barbary Muzyk jako kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łomży w jesiennych wyborach samorządowych.

Podkreśliłem, że wybór przez Prawo i Sprawiedliwość kandydatury Pani Agnieszki został poprzedzony gruntowną analizą i oceną jej pracy jako wiceprezydenta Łomży oraz jej aktywności społecznej:

Oceniliśmy przede wszystkim aktywność i zaangażowanie Pani wiceprezydent przez niemal całą kadencję, przerwaną z powodów dla nas niezrozumiałych. Jestem przekonany, że Pani dr Agnieszka Muzyk jest najlepszą kandydatką na to stanowisko i dzięki Państwa poparciu wygra wybory i przez pięć kolejnych lat będzie pełniła funkcję prezydenta Łomży.

 

Liczymy na to, że Pani Agnieszka Muzyk jako prezydent miasta będzie wzorem postawy, jeżeli chodzi o realizację programu PiS w wymiarze lokalnym, i że dzięki dobrej współpracy rządowo-samorządowej, której tak bardzo potrzeba, będziemy mogli wesprzeć Łomżę w jej rozwoju.

Pani dr Agnieszka Muzyk zaznaczyła, że gospodarka i nowoczesna organizacja miasta to najważniejsze wyzwania stojące przez władzami Łomży:

Nowoczesna Łomża jest dla mnie hasłem, myślą przewodnią. Jestem głęboko przekonana, że nasze miasto, mieszkańcy zasługują na znacznie więcej.

 

Łomża to także gospodarcze serce regionu. Otoczona gminami rozwinie się, gdy będzie z nimi współpracować.

Mówiła również o wielu przedsięwzięciach, za które była odpowiedzialna jako wiceprezydent miasta i środkach finansowych, które udało się pozyskać na ich realizację, a także o zaangażowaniu w przygotowanie obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Zapowiedziała, że w kampanii wyborczej będzie przedstawiała konkrety dotyczące projektów, w które była zaangażowana oraz plany do realizacji w nadchodzącej kadencji.

W konferencji wzięli udział parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Tadeusz Romańczuk, Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Pan Lech Kołakowski, samorządowcy Ziemi Łomżyńskiej, kandydaci na radnych Rady Miejskiej w Łomży oraz mieszkańcy miasta.

 

Relacje medialne:

http://bialystok.tvp.pl/38585295/start-kampanii-wyborczej

http://www.narew.info/wiadomosci/16491,agnieszka-barbara-muzyk-kandydatem-pis-na-urzad-pr

http://wzasiegu.pl/lomza/prawo-i-sprawiedliwosc-zaprezentowalo-kandydata-na-prezydenta-lomzy-to-agnieszka-muzyk/

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/158775

https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=49758

http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/18562-agnieszka-muzyk.html