23 października 2021 roku (sobota) uczestniczyłem wraz z żoną w uroczystych obchodach 70 – lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, które odbyły się w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Głównym punktem programu był jubileuszowy koncert Zespołu, w którym wystąpili jego członkowie w całym przekroju wiekowym – od najstarszych do najmłodszych. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” zgromadził liczną publiczność. Złożyłem gratulacje członkom Zespołu i podziękowałem wszystkim, którzy w ciągu minionych 70 lat go tworzyli, rozwijali i pomnażali jego dorobek artystyczny.

„Mamy w naszym kraju znane wszystkim i słynne Zespoły Pieśni i Tańca – „Mazowsze” i „Śląsk”. Nasz region chlubie się Zespołem „Suwalszczyzna”, który głęboko wpisał się w historię jego ostatnich dziesięcioleci i stanowi trwały element jego kulturalnego krajobrazu. To swoisty fenomen artystyczny łączący kulturę ludową i tradycję folklorystyczną regionu z profesjonalną sztuką muzyczno – sceniczną. Jesteśmy dumni z Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” i życzymy, aby nadal dostarczał wrażeń artystycznych jego miłośnikom”.

Wyrażając uznanie wszystkim członkom Zespołu przekazałem wiązankę kwiatów Pani Małgorzacie Wojdełko – zasłużonej wieloletniej kierownik i choreograf „Suwalszczyzny”.

galeria zdjęć:

relacje medialne:

https://suwalki.naszemiasto.pl/70-lecie-zespolu-piesni-i-tanca-suwalszczyzna-koncert/ar/c1-8513739

https://dwutygodniksuwalski.pl/70-lecie-suwalszczyzny/

https://radio5.com.pl/2021/10/70-lecie-zpit-suwalszczyzna/

https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/70-lecie-zespolu-piesni-i-tanca-suwalszczyzna

https://um.suwalki.pl/mieszkaniec/aktualnosci,4002/70-lecie-suwalszczyzny,2584385