1 października 2017 roku wziąłem udział w uroczystej Mszy Świętej polowej, która odbyła się przy Kościele pw. Świętego Antoniego Padewskiego w Sokółce z okazji 6. rocznicy przeniesienia Cudu Ciała Pańskiego do Kościoła. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Białostocki Tadeusz Wojda.

12 października 2008 roku jeden z księży podczas udzielania komunii upuścił komunikant. Zgodnie z procedurą kościelną – zabrano go i wrzucono do wody, do specjalnego naczynia liturgicznego. Po kilku dniach okazało się, że w naczyniu znajdują się ślady przypominające krew. Badania specjalistów patomorfologów wskazały, że materiał stanowi tkankę mięśnia sercowego. Sześć lat temu Cząstkę Ciała Pańskiego wystawiono po raz pierwszy na widok publiczny. Przeniesiono ją z plebanii do Kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Od tamtej pory, na pamiątkę tego cudu, odbywają się w Sokółce coroczne uroczystości na przełomie września i października, które gromadzą tysiące wiernych. Podczas niedzielnej uroczystości do sokólskiego Sanktuarium przyjechało około tysiąca wiernych z całej Polski i z zagranicy.

Relacje medialne:

https://isokolka.eu/sokolka/22007-tu-nasze-serce-bije-mocniej-setki-wiernych-modlily-sie-w-rocznice-przeniesienia-czastki-ciala-panskiego-foto

http://bialystok.tvp.pl/34216607/dzien-eucharystii