7 maja 2022 roku (sobota) uczestniczyłem w XXIII  Międzynarodowym Ulicznym Biegu Wilka zorganizowanym w Grajewie. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego był Burmistrz Grajewo Dariusz Latarowski.

W zorganizowanym już po raz XXIII Biegu uczestniczyli zarówno najmłodsi mieszkańcy Grajewa – przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych – jak i dorośli, a nawet seniorzy. Impreza sportowa cieszyła się dużą popularnością, uczestniczyło w niej – korzystając z dobrej pogody – wiele rodzin wraz ze swoimi dziećmi.

W swoim wystąpieniu pogratulowałem Burmistrzowi i Samorządowi Miasta Grajewo oraz wszystkim współorganizatorom tej interesującej i wartościowej inicjatywy.

„Wielką wartością tej imprezy– powiedziałem m.in. w swoim wystąpieniu jest jej sportowo – rekreacyjno – integracyjny charakter. Pozwala w sposób pożyteczny i miły spędzić czas dzieciom wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Jej nazwa przywołuje herb miasta Grajewo i choćby sam ten fakt umacnia więzi wspólnoty lokalnej. Dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w dzisiejszych biegach, a chciałbym też podkreślić, że mają one także one w tegorocznej edycji wymiar międzynarodowy poprzez uczestnictwo przedstawicieli ze Stanów Zjednoczonych, a to prowadzi nas do myśli o bezpieczeństwie w ramach NATO, które jest nam wszystkim dzisiaj tak bardzo potrzebne”.

 

galeria zdjęć: