18 maja 2021 roku ( wtorek) uczestniczyłem w uroczystości nadania imienia i poświęcenia sztandaru Szkole Podstawowej w Raczkach (powiat suwalski). Od tego dnia Szkoła będzie nosiła imię Świętego Jana Pawła II.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. polowej koncelebrowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Ełckiej Jerzego Mazura przed Kościołem p.w. Trójcy Przenajświętszej w  Raczkach, podczas której został poświęcony sztandar Szkoły. Następnie zostały odczytane akty nadania imienia i sztandaru, miały miejsce wystąpienia okolicznościowe, a młodzież odśpiewała hymn Szkoły im. Św. Jana Pawła II.

Pogratulowałem społeczności szkolnej wyboru imienia Szkoły. „Dokonaliście mądrego, dojrzałego i  odpowiedzialnego wyboru imienia swojej Szkołypowiedziałem zwracając się do Dyrektora, nauczycieli, rodziców i uczniów. Pod sztandarem  Św. Jana Pawła II Szkoła Podstawowa w Raczkach będzie mogła z powodzeniem kształcić i wychowywać uczniów na mądrych, dobrych ludzi i prawych Polaków. Mottem i drogowskazem w wypełnianiu tej misji będą słowa Patrona: «Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali», a można za tą myślą pójść dalej- nawet gdyby inni Was do tego zniechęcali albo w tym przeszkadzali”.

Ostatnim punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy Patrona w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Raczkach oraz posadzenia na posesji Szkoły świerków papieskich poświęconych w 2017 roku przez Papieża Franciszka.

Zdjęcia pochodzą z: https://radio5.com.pl/2021/05/szkola-otrzymala-imie/

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/199969

Szkoła otrzymała imię