26 lipca 2021 (poniedziałek) uczestniczyłem w uroczystym otwarciu nowych dróg w miejscowości Szafranki i Stara Dębszczyzna w Gminie Filipów (powiat suwalski) zbudowanych przy wsparciu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Długo oczekiwane przez mieszkańców Gminy Filipów odcinki dróg zostały zbudowane dzięki współpracy władz samorządowych Gminy Filipów, powiatu suwalskiego i rządu. Inwestycje te zostały dofinansowane w 60% kosztów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W uroczystości oddania do użytku nowych dróg uczestniczyli mieszkańcy miejscowości Szafranki i Stara Dębszczyzna, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Starosta Suwalski Witold Kowalewski, radni i Wójt Gminy Filipów Tomasz Rogowski.

„Każda nowa droga to lepsza jakość codziennego życia mieszkańców, którzy z niej korzystają i większe bezpieczeństwo. W wielu przypadkach modernizacja dróg, o którą zabiegano bezskutecznie przez długi czas teraz staje się faktem. Jest to możliwe dzięki środkom budżetu państwa kierowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości na wsparcie inwestycji samorządowych. Cieszymy się ze skutków tych działań, które w szczególności przynoszą poprawę warunków komunikacyjnych w naszych gminach i wsiach” – powiedziałem m.in. do zgromadzonych na uroczystości osób.

Galeria: