16 maja 2023 roku (wtorek) uczestniczyłem w comiesięcznej Mszy św. w intencji Ojczyzny w Sokółce. Tego dnia odwiedziłem również miejsce budowy nowej Biblioteki Publicznej, by zorientować się w postępie prac.

Od kilku lat szesnastego dnia każdego miesiąca na pamiątkę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Papieża w Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce odprawiana jest Msza św. w intencji Ojczyzny i tych, którzy Jej służą. Tym razem oprawę liturgiczną Mszy św. zapewnili strażacy, ponieważ maj jest miesiącem, w którym obchodzone jest święto ich patrona – Św. Floriana. We wspólnej modlitwie wzięli udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie OSP. 

Będąc w Sokółce odwiedziłem też po raz kolejny miejsce budowy nowej Biblioteki Publicznej, by zorientować się w postępie prac. Wszystko wskazuje na to, że zawarte w umowie terminy robót budowlanych zostaną dotrzymane i w niedługim już czasie społeczeństwo Sokółki będzie mogło korzystać z nowoczesnej i wielofunkcyjnej biblioteki.

 

Galeria zdjęć: