27 września 2020 roku (niedziela) uczestniczyłem w uroczystości poświęcenia i przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP Jacowlany (Gmina Sidra, powiat sokólski).

Nowy samochód w jacowlańskiej remizie to MAN TGM 18.320 o wartości ponad 860 tys. zł. Jego zakup został sfinansowany w ramach montażu finansowego kilku instytucji budżetowych, zgodnie z mechanizmem wypracowanym w okresie, gdy sprawowałem nadzór nad służbami mundurowymi MSWiA. Jest to wysokiej klasy pojazd, dzięki któremu strażacy będą mogli sprawniej reagować na zdarzenia wymagające ich skutecznej i szybkiej interwencji.

Podczas uroczystości wóz strażacki poświęcili: ks. Wojciech Tekielak, proboszcz parafii katolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Sokolanach i ks. Piotr Hanczaruk, proboszcz parafii prawosławnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie.

W swoim wystąpieniu powiedziałem m.in.: Dziękuję wszystkim Druhnom i Druhom ochotnikom za ofiarną służbę mieszkańcom Jacowlan i innych osób potrzebujących strażackiej pomocy. Wyrażam wielkie uznanie dla wykazywanego przez Was zaangażowania oraz gotowości do poświęcenia w służbie społeczeństwu. W niełatwej sytuacji, w której łączycie wolontarystyczną, bezinteresowną aktywność na rzecz bezpieczeństwa wspólnoty lokalnej z pracą zawodową, udział w Ochotniczej Straży Pożarnej jest bardzo cenny, co wyraża się w wielkim szacunku społecznym dla Waszej postawy i ofiarności. Życzę Wam w tej szlachetnej służbie drugiemu człowiekowi opieki Opatrzności Bożej i Waszego patrona św. Floriana, byście mogli skutecznie i bezpiecznie wypełniać misję zgodnie z Waszą piękną dewizą: Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

 

Relacje medialne:

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/region_i_gospodarka/wiadomosci/region/osp-w-jacowlanach-ma-nowy-woz-strazacki.html

https://isokolka.eu/sidra/35476-nowy-woz-strazakow-z-osp-jacowlany-wielka-uroczystosc-w-gminie-sidra-foto

Powiat sokólski – przekazanie samochodu ratowniczo – gaśniczego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Jacowlanach.

OSP w Jacowlanach ma nowy wóz strażacki

 

Uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Jacowlany