10 kwietnia 2018 roku (wtorek) uczestniczyłem w centralnych obchodach 8. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Warszawie. Rano wziąłem udział we Mszy Świętej w intencji Ofiar Katastrofy odprawionej w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca, a następnie w Apelu pamięci pod Pałacem Prezydenckim.

 

W południe złożyłem kwiaty pod pomnikiem funkcjonariuszy BOR poległych w Katastrofie Smoleńskiej, który znajduje się na placu przed siedzibą Służby Ochrony Państwa.

Mimo upływu 8 lat pamięć o tych, którzy zginęli jest nadal żywa. Musimy swoją służbą i pracą wypełniać Ich testament. Chcę oddać cześć funkcjonariuszom BOR, którzy zginęli 10 kwietnia, a także wszystkim Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. Cześć Ich pamięci.

 

Po uroczystości pod pomnikiem spotkałem się z rodzinami funkcjonariuszy, którzy zginęli w Smoleńsku.

 

 

Po południu na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego uczestniczyłem w uroczystości, podczas której odsłonięto Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, jak również kamień pod pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

Na Pomniku wypisano nazwiska wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Bez żadnych tytułów, bez funkcji, po prostu 96 osób, które wspólnie wybrały się do Katynia po to, by podtrzymać pamięć – podkreślił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Pan Jarosław Kaczyński.

Wieczorem w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela odprawiona została Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Po jej zakończeniu wziąłem udział w Marszu Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie odbył się Apel Pamięci zakończony wystąpieniem Prezesa PiS Pana Jarosława Kaczyńskiego.