9 września 2016 roku  Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach obchodził uroczystość 20–lecia istnienia połączoną z zakończeniem realizacji projektu: Hospicjum – drugi dom dla chorych – inwestycja w wyposażenie i sprzęt medyczny oraz kompetencje kadry SP ZOP.

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele pw. Bożego Ciała w Suwałkach sprawowanej przez Księdza Dariusza Kruczyńskiego – Dyrektora Caritas Diecezji Ełckiej w intencji pracowników Hospicjum,wolontariuszy,pacjentów,Ich rodzin  i wszystkich,którzy wspierają placówkę w misji niesienia pomocy ciężko chorym podopiecznym.

Podczas uroczystości reprezentowała mnie moja Małżonka Lilianna Anna Zielińska,która w moim imieniu podziękowała Pani Dyrektor Irenie Mickiewicz oraz całej społeczności Hospicjum za zaproszenie na spotkanie jubileuszowe i codzienną pracę na rzecz ludzi chorych terminalnie.  „Kiedy już nie może pomóc lekarz,kiedy już nie pomagają leki – otaczacie pacjentów opieką,ciepłem i zrozumieniem tak,aby Oni i Ich rodziny zaznali jak najmniej bólu i cierpienia związanego z chorobą” – stwierdziła podczas swojego wystąpienia.  Podkreśliła cechy pracowników i wolontariuszy  niezbędne do pełnienia opieki nad ludźmi chorymi – empatię,wrażliwość i nieustanną gotowość służenia drugiemu człowiekowi.  Codzienna terapia paliatywna realizowana w Hospicjum,łagodząca ból i cierpienie,wprost nawiązuje do nauczania Św. Jana Pawła II – Patrona Zespołu Opieki Paliatywnej w Suwałkach.

Relacje medialne:

foto

foto