11 czerwca 2012 roku poseł Jarosław Zieliński uczestniczył w XIII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Województwa Podlaskiego,który został zorganizowany z inicjatywy Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach.

Poseł podziękował organizatorom i uczestnikom Przeglądu za to,że to ważne wydarzenie dla osób niepełnosprawnych jest kontynuowane i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Pogratulował Osobom wyróżnionym i nagrodzonym w poszczególnych kategoriach konkursowych zwracając uwagę na wysoki poziom artystyczny prac. Podkreślił,że w tym roku spośród różnorodnych motywów twórczości szczególną uwagę przykuwają prace związane z rodziną i życiem codziennym. Świadczy to potrzebie miłości,akceptacji i bezpieczeństwa oraz tęsknocie do czerpania radości ze zwykłego,codziennego życia wśród najbliższych. Poruszony przepięknym występem folklorystycznym młodzieży z suwalskiego Warsztatu zaproponował organizatorom Konkursu,by następne przeglądy rozszerzyć o inne kategorie artystyczne np. śpiew,taniec czy recytacja.

Poseł zapewnił osoby niepełnosprawne biorące udział w Przeglądzie, terapeutów i rodziców o stałej życzliwości i o tym,że z wielkim zatroskaniem pochylał się będzie nad Ich problemami.

foto

foto

foto

foto

foto