23 lipca 2016 roku wziąłem udział w Wojewódzkich Obchodach Święta Policji garnizonu podlaskiego,które odbyły się na dziedzińcu przed Pałacem Branickich w Białymstoku. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwami odprawionymi w intencji funkcjonariuszy oraz ich rodzin w białostockiej Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz w Cerkwii Św. Mikołaja w Białymstoku. Po Mszy św. wraz z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku insp. Danielem Kołnierowiczem złożyłem kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W uroczystym apelu na dziedzińcu przed Pałacem Branickich wręczyłem policjantom odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Funkcjonariusze zostali odznaczeni m. in. Medalami „Za Długoletnią Służbę”,„Za zasługi dla Policji” czy Odznakami „Zasłużony Policjant”.

W swoim wystąpieniu podziękowałem policjantom za Ich codzienną,pełną oddania służbę,poświęcenie i zaangażowanie,dzięki którym możemy czuć się bezpieczniej. Bezpieczeństwo jest wartością,która nabiera szczególnego znaczenia w ostatnim okresie,gdy w Europie mamy do czynienia ze zbrodniami terroryzmu. Formacja ta jest dobrze przygotowana do pełnienia swojej roli,czego wyrazem jest rosnące zaufanie,jakim darzą ją obywatele naszego kraju. Pogratulowałem wyróżnionym policjantom awansów i odznaczeń,a wszystkim zgromadzonym funkcjonariuszom życzyłem satysfakcji z pełnionej służby,która jest trudna i niezwykle odpowiedzialna,ale kluczowa dla naszego poczucia bezpieczeństwa. Każdy policjant powinien być dumny,że należy do tej formacji mundurowej.

W Wojewódzkich Obchodach Święta Policji w Białymstoku wzięli udział m. in. Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk,Podlaski Komendant Wojewódzki Policji insp. Daniel Kołnierowicz,Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. bryg. Jarosław Wendt,przedstawiciele władz rządowych,samorządowych,służb mundurowych,duchowieństwa,instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa państwa oraz reprezentanci związków zawodowych i mieszkańcy.

Uroczystość uświetniła defilada Kompanii Reprezentacyjnej Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku oraz występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji pod batutą mł. insp. Janusza Trzepizura i Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod dyrekcją prof. dr hab. Wioletty Miłkowskiej. Ponadto. Z myślą o mieszkańcach mundurowi zorganizowali festyn rodzinny połączony ze stoiskami profilaktycznymi,na których prezentowały się komendy miejskie Policji z województwa podlaskiego. Spotkanie wykorzystano także do promowania nowego narzędzia Policji,jakim są „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Osoby zainteresowane mogły skorzystać z objaśnień udzielanych przez policjantów i pracowników Policji dotyczących posługiwania się narzędziem oraz zapoznać się z pracą dzielnicowego. W czasie trwania festynu prowadzono akcję profilaktyczną pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2016” ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa nad wodą.

Relacje medialne:

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto