W ostatnich latach mamy do czynienia z dotkliwym deficytem prawdy w życiu publicznym. Miało „żyć się lepiej – wszystkim”. Tymczasem wielu Polakom żyje się coraz gorzej – wzrasta bezrobocie,młodzi ludzie emigrują w poszukiwaniu pracy,szaleje drożyzna,wydłużają się kolejki po usługi zdrowotne,rośnie deficyt budżetu państwa i dług publiczny,rząd w walce z kryzysem wciąż sięga do płytkich kieszeni uboższej części społeczeństwa,państwo wycofuje się ze swojej odpowiedzialności za edukację i wychowanie,ochronę zdrowia,komunikację,bezpieczeństwo obywateli i inne dziedziny życia publicznego,pogarsza się stan obronności Polski,słabnie pozycja naszego kraju na arenie międzynarodowej. Tylko propaganda ma się dobrze. Koalicyjny rząd PO-PSL Donalda Tuska na tej właśnie sferze,na propagandzie sukcesu,którego nie ma,skupia od prawie czterech lat swoje główne wysiłki,nieustannie powtarza swoje puste obietnice,wmawia Polakom,że czarne jest białe. Dzięki parasolowi i rezonansowi medialnemu zabiegi te okazują się dosyć skuteczne,chociaż codzienne doświadczenie i oczywiste fakty przeczą temu,o czym słyszymy w środkach przekazu.

Wszystkim nam potrzeba rzetelnej prawdy o rzeczywistości. Tylko w oparciu o prawdę można formułować projekty zmian na lepsze. W przeciwnym przypadku coraz głębiej oszukiwalibyśmy sami siebie.

Chcemy o tym wszystkim rozmawiać podczas bezpośrednich spotkań z mieszkańcami polskich miast i wsi. Chcemy rozmawiać o Polsce i naszym regionie,o problemach,które wymagają rozwiązania. Chcemy prezentować program naprawy państwa przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość.

W sobotę 14 maja 2011 roku odwiedzi nasze województwo kilkudziesięciu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z innych części Polski. Razem z nimi odbędziemy około stu spotkań z mieszkańcami Podlasia,Ziemi Łomżyńskiej i Suwalszczyzny. W szczególności zapraszam Państwa na spotkania przez mnie organizowane w Suwałkach,Augustowie,Sejnach,Lipsku,Filipowie,Raczkach,Nowince i Przerośli. Szczegóły podane są w zaproszeniach i na mojej stronie internetowej: www.jaroslawzielinski.pl. Bądźmy razem w trosce o przyszłość Polski.

Oto wykaz spotkań,których zorganizowania podjąłem się na terenie miast i powiatów suwalskiego,augustowskiego i sejneńskiego:

  • Sejny,godzina 14.30,aula Pałacu Biskupiego,ul. Piłsudskiego 28,spotkanie z Posłem Bolesławem Piechą,Przewodniczącym Sejmowej Komisji Zdrowia,Wiceministrem Zdrowia w latach 2005 – 2007 oraz Posłem Jarosławem Zielińskim,Wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych,członkiem Komisji ds. Służb Specjalnych,Wiceministrem Edukacji i Nauki w latach 2005 – 200,Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w latach 2006 – 2007.
  • Suwałki, godzina 16.30,Wyższa Szkoła Suwalsko – Mazurska im. Papieża Jana Pawła II – spotkanie z Posłem Bolesławem Piechą,Przewodniczącym Sejmowej Komisji Zdrowia,Wiceministrem Zdrowia w latach 2005 – 2007 oraz Posłem Jarosławem Zielińskim,Wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych,członkiem Komisji ds. Służb Specjalnych,Wiceministrem Edukacji i Nauki w latach 2005 – 200,Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w latach 2006 – 2007.
  • Lipsk,godzina 14.30 Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury ul. Rynek 23 – spotkanie z Posłem Krzysztofem Michalkiewiczem członkiem Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny i Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej,w latach 2005 – 2006 Ministrem Pracy i Polityki Społecznej. Posłowi towarzyszyć będzie Radny Rady Powiatu Augustowskiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Szkilądź.
  • Augustów,godzina 16.30 – Osiedlowy Dom Kultury, ul. Hoża 2 – spotkanie z Posłem Krzysztofem Michalkiewiczem członkiem Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny i Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej,w latach 2005 – 2006 Ministrem Pracy i Polityki Społecznej. Posłowi towarzyszyć będzie Radny Rady Powiatu Augustowskiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Szkilądź oraz Radna Rady Miejskiej w Augustowie z Klubu Prawa i Sprawiedliwości Anna Urban.
  • Nowinka,godzina 14.30 – Gminny Ośrodek Kultury – spotkanie z Posłanką Iwoną Arent,członkiem Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej,Posłance towarzyszyć będzie Małgorzata Bielang Radna Rady Powiatu Augustowskiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Waldemar Jedliński Sołtys wsi Szczebra.
  • Raczki,godzina 16.30 Gminny Ośrodek Kultury ul. Plac Kościuszki 15 – spotkanie z Posłanką Iwoną Arent,członkiem Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej,posłance towarzyszyć będą Artur Łuniewski i Szymon Putra,Radni Rady Powiatu Suwalskiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.
  • Filipów,godzina 14.30,Gminny Ośrodek Kultury ul. Garbaska 2 – spotkanie z Posłem Zbigniewem Babalskim,członkiem Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Kultury Fizycznej,Sportu i Turystyki,byłym wojewodą olsztyńskim i warmińsko – mazurskim. Posłowi towarzyszyć będzie Tomasz Rogowski,Radny Rady Powiatu Suwalskiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.
  • Przerośl,godzina 16.30,lokal u Pana Edwarda Ranta przy ul. Suwalskiej 2,spotkanie z Posłem Zbigniewem Babalskim,członkiem Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Kultury Fizycznej,Sportu i Turystyki,byłym wojewodą olsztyńskim i warmińsko – mazurskim. Posłowi towarzyszyć będzie Witold Kowalewski,wicestarosta suwalski,radny Rady Powiatu Suwalskiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

foto

foto

foto

foto

foto

foto