12 maja 2023 roku (piątek) uczestniczyłem w uroczystym wmurowaniu aktu erekcyjnego pod budowę budynku zakwaterowania osadzonych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Aresztu Śledczego w Suwałkach.
Decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości na terenie Aresztu Śledczego w Suwałkach powstanie nowy pawilon zakwaterowania dla osadzonych z zakładu karnego zamkniętego, czyli dla osób skazanych za cięższe przestępstwa. Będzie to 255 nowych miejsc zakwaterowania, ambulatorium, gabinet RTG, gabinety wychowawców i psychologów. W trzykondygnacyjnym budynku znajdą się trzy oddziały mieszkalne, a dodatkowo powstaną place spacerowe, ciągi komunikacyjne oraz rozbudowana zostanie kuchnia.
W swoim wystąpieniu powiedziałem m.in.: „Niestety i takie inwestycje są potrzebne, by uczciwi ludzie mogli żyć spokojnie i bezpiecznie. Jest to kolejna już rozbudowa suwalskiego Aresztu Śledczego, po oddanej niedawno do użytku hali usługowo-produkcyjnej dla resocjalizacji przez pracę więźniów, do której budowy się przyczyniłem. Ta decyzja to również kolejne duże środki finansowe, które trafią z budżetu państwa do Suwałk.”
Środki przyznane na realizację zadania w ramach programu modernizacji służby więziennej w latach 2022-2025 to 43 mln 300 tys. zł. Budynek ma być gotowy w listopadzie 2024 roku.
Galeria zdjęć:
Relacje medialne: