21 września 2019 roku (sobota) wziąłem udział w uroczyści podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę posterunku Policji w Słobódce (gmina Szypliszki, powiat suwalski).

Przypomniałem, że w całej Polsce odtworzonych zostało już ok. 110 posterunków Policji, w tym w województwie podlaskim 11. Budowane są kolejne, m. in. w Sokołach w powiecie wysokomazowieckim, w Raczkach w powiecie suwalskim czy w Zaściankach w powiecie białostockim.

Podkreśliłem, że Policja musi być blisko ludzi, bo wtedy łatwiej zadbać o ich bezpieczeństwo, a to z kolei przekłada się na wzrost zaufania obywateli. 89% Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie, a aż 98% uważa okolicę swojego zamieszkania za bezpieczną.

W jednostce w Słobódce będzie pełnić służbę 7 funkcjonariuszy, których ciągła obecność w tym miejscu oznaczać będzie szybszą możliwość uzyskania potrzebnej pomocy, a także dużo łatwiejszy kontakt z dzielnicowym.

Budowa nowej siedziby posterunku realizowana jest ze środków programu modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020. Szacunkowy koszt zaplanowanej inwestycji to 1,9 mln zł.

Posterunek Policji w gminie Szypliszki został zlikwidowany 6 lat temu za czasów rządów koalicji PO-PSL.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/44495037/podpisanie-aktu-erekcyjnego-pod-siedzibe-posterunku-policji-w-slobodce

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/173892

http://www.suwalki.info/informacje-25216-W_Slobodce_powstaje_posterunek_policji.html