1 i 2 lipca 2020 roku (środa – czwartek) Pan Premier Mateusz Morawiecki odwiedził województwo podlaskie. Spotkał się z samorządowcami i mieszkańcami poszczególnych miast i powiatów w Siemiatyczach (1 lipca), Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie, Białymstoku, Supraślu, Sokółce, Mońkach, Grajewie, Augustowie, Sejnach i Suwałkach (2 lipca 2020 roku).

Spotkania z udziałem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego związane były z przekazaniem samorządowcom – prezydentom i burmistrzom miast, starostom oraz wójtom gmin czeków na wsparcie lokalnych inwestycji z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Samorządy województwa podlaskiego otrzymały wsparcie finansowe w wysokości ponad 230 mln zł.
Są to środki przeznaczone dla powiatów, miast i gmin na wsparcie lokalnych inwestycji, mające również zrekompensować utratę części dochodów spowodowaną pandemią COVID-19.

Istotnym aspektem wszystkich spotkań była zbliżająca się II tura wyborów prezydenckich. Prezes Rady Ministrów podkreślał znaczenie dobrej współpracy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy z rządem i większością parlamentarną dla realizacji programów społecznych i gospodarczych. Podkreślał, że warunkiem, który umożliwi ich kontynuację jest wybór na następną pięcioletnią kadencję Andrzeja Dudy na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Towarzyszyłem Panu Premierowi w części tych spotkań – w Siemiatyczach, Sokółce, Mońkach, Grajewie, Augustowie, Sejnach i Suwałkach.

Podczas ostatniego z 13 spotkań, które odbyło się przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Suwałkach podziękowałem Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za skuteczną realizację przez rząd Prawa i Sprawiedliwości polityki zrównoważonego rozwoju, na którą Polacy czekali przez wiele lat. Jej pozytywne skutki są szczególnie odczuwalne w Polsce wschodniej, w tym w województwie podlaskim. Samorządy lokalne otrzymują obecnie wsparcie finansowe na rozwój w skali, która dotychczas nigdy nie miała miejsca.

 

Fragment wystąpienia Premiera Mateusza Morawieckiego w Augustowie:

 

Relacje medialne:

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/region_i_gospodarka/wiadomosci/region/premier-morawiecki-z-wizyta-w-podlaskiem.html

http://grajewo24.pl/album/premier-mateusz-morawiecki-odwiedzil-grajewo.6282.html

https://augustow.naszemiasto.pl/premier-mateusz-morawiecki-w-augustowie-zachecal-do/ar/c1-7787392

https://www.dziennikpowiatowy.pl/wiadomosci/5563,premier-morawiecki-odwiedzil-augustow-video

https://www.radiomaryja.pl/multimedia/premier-mateusz-morawiecki-podczas-spotkania-z-mieszkancami-w-augustowie/

https://www.youtube.com/watch?v=lLpanuHlvPU&feature=emb_title

https://www.suwalki24.pl/article/1,wybory-prezydenckie-premier-mateusz-morawiecki-w-12-miastach-w-tym-augustowie-sejnach-i-suwalkach

https://www.wirtualnesuwalki.pl/a/1519/zdjecia/6442,html#media6442

https://kuriersuwalski.pl/suwalki/wiadomosci/4923-premier-mateusz-morawiecki-odwiedzil-suwalki-video-zdjecia

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2544048,Jestesmy-dzis-najbezpieczniejsi-od-wielu-lat-Premier-podziekowal-Andrzejowi-Dudzie

Premier z wizytą w regionie