25 sierpnia 2019 roku (niedziela) uczestniczyłem w spotkaniu Premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Grajewa w Park Solidarności.

Prezes Rady Ministrów pogratulował mieszkańcom tego, że rewitalizacja połączy miasto z ekologią, co – jak zauważył – wcale nie tak łatwo zrobić. Jak dodał, park będzie służył mieszkańcom przez lata:

Jestem przekonany, że to miejsce będzie służyło nie tylko mieszkańcom Grajewa, ale również okolicznych miejscowości, którzy będą tu przychodzili z przyjemnością ze swoimi dziećmi i wnukami.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział też, że inwestycja jest współfinansowana przez budżet państwa:

To wszystko jest możliwe dzięki skutecznemu zarządzaniu finansami publicznymi, uszczelnieniu podatków. Niech to będzie też oddanie hołdu wszystkim działaczom Solidarności i opozycji antykomunistycznej.

Przed wizytą w Parku Solidarności, wspólnie z Panem Premierem i Burmistrzem Grajewa Dariuszem Latarowskim złożyliśmy kwiaty i znicz pod pomnikiem „Bohaterom walk o wolność, niepodległość i niezawisłość Polski” w Grajewie.

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/172828

https://bialystok.tvp.pl/44093494/premier-z-wizyta-w-grajewie

https://www.polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2359449,Mateusz-Morawiecki-w-Grajewie-gratuluje-pomyslu-na-rewitalizacje-parku

https://niezalezna.pl/285087-inwestycja-mozliwa-dzieki-uszczelnieniu-podatkow-oddanie-holdu-dzialaczom-solidarnosci