5 sierpnia 2023 roku (sobota) uczestniczyłem w spotkaniu Marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina z mieszkańcami powiatu sejneńskiego.

Marszałek Sejmu mówiła między innymi o programach społecznych wprowadzonych w czasie 8 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości: Rodzina 500+, Mama 4 plus, wyprawka szkolna, bon turystyczny, wzrost kwoty wolnej od podatku, podniesienie płacy minimalnej, dopłaty dla osób z niepełnosprawnościami, przywrócenie wieku emerytalnego, 13. i 14. emerytura, waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Wszystkie te programy są dowodem na to, jak ważna dla obecnego rządu jest polska rodzina i jej dobrobyt. Elżbieta Witek wyraziła również uznanie i podziękowanie funkcjonariuszom Straży Granicznej, ale także naszym żołnierzom, policjantom, tym, którzy służą w Wojskach Obrony Terytorialnej, którzy strzegą pólnocno-wschodniej granicy jak źrenicy oka.

Podczas spotkania powiedziałem: „Gratuluję Pani Marszałek i Panu Premierowi świetnych wystąpień, trafnie i precyzyjnie opisujących sytuację w naszym kraju w porównaniu ze skutkami rządów PO-PSL oraz w kontekście zagrożenia naszego bezpieczeństwa ze strony rosyjskiego imperializmu i wobec zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Mieszkańcom Sejn i powiatu sejneńskiego dziękuję za udział w tym ważnym spotkaniu”.
Po zakończeniu spotkania złożyliśmy wspólnie kwiaty pod pomnikiem Powstania Sejneńskiego.
Galeria zdjęć: