11 sierpnia 2023 roku (piątek) wziąłem udział w podpisaniu umowy dotacyjnej pomiędzy Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku dr. Maciejem Borzyszkowskim a Dyrektorem Wigierskiego Parku Narodowego Tomaszem Huszczą.

Dotację przyznano w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, na którego trzy obszary przeznaczono w województwie podlaskim w sumie prawie siedem milionów złotych. Dzięki pozyskanym środkom możliwe będzie rozszerzenie oferty Muzeum Wigier w Starym Folwarku, a także organizowane będą konkursy upcyklingowe, prelekcje dla grup zorganizowanych, warsztaty rodzinne. Możliwa będzie również realizacja kampanii informacyjno-edukacyjnej w postaci kalendarza edukacyjno-promocyjnego i działań promocyjnych w internecie.

Przy tej okoliczności powiedziałem m.in.: „Wobec różnych zagrożeń współczesny świat wymaga bardzo świadomego i racjonalnego postępowania wobec środowiska, w którym żyjemy, aby mogło ono służyć przyszłym pokoleniom. Dlatego tak ważna jest edukacja ekologiczna społeczeństwa, zwłaszcza młodzieży. Ważne jest rozszerzanie wiedzy i świadomości na temat otaczającej nas przyrody. Mam nadzieję, że aktywność Parku w tym aspekcie nie tylko przyczyni się do wzrostu zainteresowania przyrodą, ale też pozwoli przyciągnąć na Suwalszczyznę większą liczbę turystów”. 

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/71959970/dbam-o-srodowisko-dbam-o-przyszlosc

https://www.suwalki.info/wiadomosci/wiadomosci-z-regionu/dbam-o-srodowisko-dbam-o-przyszlosc-wpn-z-dofinansowaniem

https://wspolczesna.pl/wigierski-park-narodowy-zrealizuje-projekt-z-zakresu-edukacji-ekologicznej-dbam-o-srodowisko-dbam-o-przyszlosc/ar/c1-17796319