6 czerwca 2022 roku (poniedziałek) uczestniczyłem w konferencji, podczas której podpisano umowę z wykonawcą na realizację zadania z ubiegłorocznej edycji Programu Polski Ład związanego z modernizacją i rozbudową oświetlenia ulicznego w gminie Nowy Dwór. Inwestycja  będzie kosztowała 849 561 tys. zł. Będzie realizowana przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Mado z siedzibą w Kosowie Lackim.  Druga z  inwestycji dotyczy przebudowy i modernizacji dróg i ulic. Gmina uzyskała na ten cel 8.835.000 złotych.

Podczas spotkania przekazano także symboliczne czeki  na inwestycje z Programu Polski Ład.  
W drugiej edycji Programu Polski Ład Nowy Dwór uzyskał środki  na przebudowę i rozbudowę dróg w miejscowościach Plebanowce i Sieruciowce (3.990.000,00 zł). Gmina otrzymała również pieniądze na przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków (5.850.000,00 zł). W swoim wystąpieniu powiedziałem m.in.: „W drugiej edycji gmina Nowy Dwór otrzymała 9.840.000 zł. Z tego będzie finansowana modernizacja kolejnych dróg, a także nastąpi modernizacja oczyszczalni ścieków. Te inwestycje są potrzebne i oczekiwane, pochłaniają znaczące nakłady. Nie ma wątpliwości, że gmina nie jest najbogatszą i nie byłaby w stanie tego zrealizować bez tego programu”.

Dodałem również, że: „Rządowy program Prawa i Sprawiedliwości przynosi już pierwsze, bardzo duże efekty. A będą one jeszcze większe, bo w skali kraju za pierwszym razem została podzielona kwota 24 miliardów złotych, a w drugiej edycji to już 30 miliardów złotych, co razem daje 54 miliardy złotych. Takich pieniędzy nigdy wcześniej nie było. To dofinansowanie stwarza szanse na wielki skok cywilizacyjny”.

Galeria zdjęć:

 

https://isokolka.eu/nowy-dwor/45061-miliony-na-inwestycje-w-gminie-nowy-dwor-foto

https://sokolka.naszemiasto.pl/budzet-nowego-dworu-zasila-miliony-z-polskiego-ladu/ar/c1-8853699