12 lutego 2018 roku (poniedziałek) podczas wspólnej konferencji prasowej z p.o. Podlaskiego Kuratora Oświaty Panią Bożeną Dzitkowską poinformowaliśmy o rozpoczęciu VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”.

Tegoroczny Konkurs, którego jestem inicjatorem, skierowany jest do uczniów klas II i III dotychczasowych gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, a jego myśl przewodnia brzmi: „W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej”. Konkurs, który po raz drugi współorganizuje wraz ze mną Podlaski Kurator Oświaty inspiruje uczniów z województwa podlaskiego do stawiania pytań, prowadzenia samodzielnych badań, analiz, podejmowania przemyśleń i wyciągania wniosków.

Podczas konferencji poinformowałem, że w dotychczasowych 5 edycjach Konkursu wystartowało 314 uczniów (181 w kategorii gimnazjów i 133 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych).

Niektóre ze szkół miały swoich reprezentantów we wszystkich 5 edycjach Konkursu, a należą do nich: Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie, Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 im. św. Józefa w Białymstoku, Zespół Szkół i Przedszkole w Tykocinie – Gimnazjum im. Jana Klemensa Branickiego w Tykocinie, Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Konferencja odbyła się w Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

 

Regulamin – VI edycja Konkursu By czas nie zaćmił i niepamięć
Karta zgłoszenia 2018 (załącznik nr 1)