28 listopada 2016 roku wziąłem udział w uroczystościach upamiętniających wybuch Powstania Listopadowego,które odbyły się w Kopnej Górze (gmina Supraśl),w Miejscu Pamięci Narodowej – na Cmentarzu Powstańców Listopadowych. Zgromadzeni oddali hołd powstańcom,którzy zginęli w bitwie na łąkach pod Sokołdą walcząc o wolność Ojczyzny z rosyjskim zaborcą.

W swoim wystąpieniu podkreśliłem,że przez ostatnie wieki nasza Ojczyzna swoją wolność musiała okupić wieloma ofiarami. Na Cmentarzu Powstańców Listopadowych w Kopnej Górze pochowanych jest 46 osób,które zginęły w bitwie nad rzeką Sokołdą 185 lat temu. Droga Polski do niepodległości była niezwykle bolesna,naznaczona cierpieniem wielu naszych przodków,dlatego musimy o nich pamiętać,bo ponieśli największą ofiarę – ofiarę własnego życia. Mając w pamięci te historyczne wydarzenia tym bardziej starajmy się docenić,że żyjemy w wolnym i niepodległym państwie. Próbujmy tę niepodległość nieustannie umacniać poprzez swoją codzienną pracę,patriotyczną postawę i miłość do Ojczyzny.

W trakcie uroczystości zgromadzeni odmówili modlitwę w intencji powstańców,po której odbył się Apel Poległych. Wraz z Burmistrzem Supraśla Panem Radosławem Dobrowolskim,w asyście Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza,Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk. SG Grzegorza Biziuka oraz Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotra Pietraszko złożyłem kwiaty pod pomnikiem znajdującym się w centralnym punkcie Cmentarza.

Relacje medialne:

foto

foto

foto

foto

foto