15 lipca 2016 roku uczestniczyłem w uroczystym apelu z okazji obchodów 97 rocznicy powstania Policji w Polsce,który odbył się Siemiatyczach. Na placu przed Starostwem Powiatowym w obecności zaproszonych gości oraz zgromadzonych mieszkańców wręczyłem funkcjonariuszom akty nominacji na wyższe stopnie policyjne oraz dodatkowo nagrody motywacyjne dla najbardziej zaangażowanych i oddanych służbie policjantów. Niech będą one źródłem osobistej satysfakcji,a jednocześnie motywacją do dalszej służby dla dobra mieszkańców Siemiatycz oraz całego powiatu siemiatyckiego.

Podczas swojego wystąpienia podziękowałem zgromadzonym policjantom za ich codzienną służbę,która nierzadko wymaga poświęceń i jest obarczona dużą odpowiedzialnością,ponieważ to od działań funkcjonariuszy Policji zależy niejednokrotnie ludzkie życie i zdrowie. Policja potrzebuje stałego wsparcia ze strony państwa,polegającego m. in. na wyposażeniu w odpowiedni sprzęt. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowany został program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020,który przyczyni się do poprawy funkcjonowania formacji zmagającej się z coraz bardziej rozwiniętą przestępczością,a co za tym idzie,zwiększone zostanie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju.

W siemiatyckiej uroczystości Święta Policji udział wzięli także m. in. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku insp. Daniel Kołnierowicz,przedstawiciele duchowieństwa,instytucji samorządowych oraz prokuratury rejonowej. Uroczystości uświetniła Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Ponadto,z myślą o mieszkańcach Siemiatycz mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne,które cieszyło się dużym zainteresowaniem,zwłaszcza wśród dzieci. Można tam było obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Każdy miał również możliwość dowiedzieć się,co to jest i na jakich zasadach działa nowe policyjne narzędzie informatyczne,jakim jest Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz w jaki sposób z niej korzystać.

Relacje medialne:

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto