9 sierpnia 2016 roku uczestniczyłem w wojewódzkich uroczystościach Święta Policji garnizonu małopolskiego,które odbyły się na Wzgórzu Wawelskim w Krakowie. Rozpoczęły się one Mszą św. w intencji małopolskiej Policji,która odbyła się w Katedrze Królewskiej na Wawelu. Przewodniczył jej Biskup Polowy Wojska Polskiego Ksiądz Józef Guzdek. Podczas uroczystego apelu na dziedzińcu zewnętrznym Zamku Królewskiego zostały wręczone policjantom odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wraz z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem wręczyłem policjantom,którzy pełnili bezpośrednio służbę w sztabie podoperacji Rubin oraz podczas Światowych Dni Młodzieży pisemne podziękowania: "Miesiące wyczerpujących przygotowań,ćwiczeń,planowania i analiz oraz kulminacyjny tydzień pracy w zmieniających się trudnych warunkach,przy ograniczonym czasie na wypoczynek oraz pozostawanie pod ciągłą presją przyniosły w konsekwencji wspaniałe owoce w postaci najwyższych standardów bezpieczeństwa. Światowe Dni Młodzieży odbyły się bez przeszkód i zagrożeń,zaś goście z Polski i całego świata mieli okazję przekonać się o fachowości,zaangażowaniu i pozytywnym nastawieniu funkcjonariuszy naszych służb. Najbardziej cennym tego dowodem były spontaniczne podziękowania wyrażane przez pielgrzymów na ulicach Krakowa,Częstochowy oraz wysoka ocena opinii publicznej." 

W swoim wystąpieniu podziękowałem funkcjonariuszom garnizonu małopolskiego za profesjonalne zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie,dzięki któremu rzesze pielgrzymów z całego świata mogły bez lęku o swoje bezpieczeństwo skupić się na przeżyciach religijnych. Wyraziłem dumę,że polskie państwo i polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zapewniły na tak wysokim poziomie według najwyższych standardów bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ŚDM,a wcześniej Szczytu NATO. Państwo polskie okazało się państwem realnym,a nie teoretycznym. Chylę czoła przed fachowością i zaangażowaniem wszystkich funkcjonariuszy wraz z ich dowódcami. Ich mobilizacja i czujność musi jednak stale utrzymywać się na wysokim poziomie,ponieważ zagrożenia bezpieczeństwa występują wokół nas każdego dnia. Bezpieczeństwo musi być zapewnione nie tylko podczas wielkich wydarzeń organizowanych w naszym kraju,ale także na co dzień.

W uroczystości wzięli udział m. in. Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk,Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Tomasz Miłkowski wraz ze swoimi zastępcami,przedstawiciele władz samorządowych,duchowieństwa oraz służb i instytucji współpracujących na co dzień z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie. Uroczystość uświetniła Kompania Honorowa Oddziału Prewencji Policji w Krakowie,a o oprawę muzyczną zadbała orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Relacje medialne:

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto