13 sierpnia 2016 roku uczestniczyłem w uroczystości Święta Policji,która odbyła się w Bielsku Podlaskim. Podczas apelu na placu przy Bielskim Domu Kultury uhonorowano codzienne starania funkcjonariuszy Policji na rzecz bezpieczeństwa obywateli powiatu bielskiego. W obecności zgromadzonych policjantów,Ich rodzin,przedstawicieli samorządu,duchowieństwa,innych służb mundurowych oraz mieszkańców wręczyłem 29 funkcjonariuszom akty nominacji na wyższe stopnie służbowe. Grono awansowanych zasiliło w tym roku dwóch oficerów,dwunastu aspirantów,trzynastu podoficerów i dwóch szeregowych. Ponadto podczas uroczystości w Bielsku Podlaskim dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie otrzymało z moich rąk wyróżnienia oraz nagrody za ofiarność i poświęcenie w służbie. Tymi cechami wykazali się ratując życie tonącemu mężczyźnie. Jak się okazało,kilka godzin po uroczystości jeden z nich po raz kolejny narażał swoje życie spiesząc na ratunek nieprzytomnemu mężczyźnie w płonącym mieszkaniu. Dzięki jego błyskawicznej reakcji i tym razem życie mieszkańca Zambrowa zostało uratowane.
W swoim wystąpieniu podziękowałem zgromadzonym funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Policji za Ich profesjonalną służbę,dzięki której uczciwi obywatele mogą się czuć bezpiecznie,a wyróżnionym pogratulowałem awansów i odznaczeń. Przypomniałem,że przed Policją stanęły niedawno dwa ogromne wyzwania,którym formacja sprostała współdziałając z innymi służbami – zabezpieczenie Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Podkreśliłem także,że do stałego doskonalenia i poprawiania skuteczności w obliczu rozwijającej się przestępczości Policja potrzebuje wsparcia ze strony państwa. Jako rząd dokładamy wszelkich starań,by formacja to wsparcie otrzymywała,czego wyrazem jest m. in. przygotowany w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020. Przypomniałem także inne działania rządu Prawa i Sprawiedliwości służące rozwojowi Policji,a tym samym zwiększeniu bezpieczeństwa obywateli,tj. niedawno powstały program „Dzielnicowy bliżej nas”,który zakłada wzmocnienie pozycji dzielnicowych oraz ich stały kontakt z mieszkańcami w miejscach,gdzie toczy się życie. W wielu miejscach w Polsce stopniowo odtwarzane są także posterunki Policji,które za rządów poprzedniej koalicji PO-PSL w ogromnej części zostały bezmyślnie zlikwidowane.

Uroczystość,w której udział wzięli także m. in. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku insp. Daniel Kołnierowicz oraz Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Wendt,uświetniła Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Ponadto,z myślą o bielszczanach,policjanci zorganizowali stoisko profilaktyczne,które cieszyło się dużym zainteresowaniem,zwłaszcza wśród dzieci. Można było tam m. in. obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. 

Relacje medialne:

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto