17 listopada 2021 roku (środa) Sejm Rzeczypospolitej Polskiej stosunkiem głosów 259 – za, 60 – przeciw, 98 – wstrzymujących się przyjął przedstawioną przeze mnie w imieniu posłów wnioskodawców z Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość uchwałę o solidarności w sprawie ochrony polskich granic. Byłem w tej sprawie również posłem sprawozdawcą Komisji Kultury i Środków Przekazu, a także prezentowałem stanowisko Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość podczas debaty sejmowej.

Oto fragment przyjętej uchwały: „Reżim Aleksandra Łukaszenki po raz kolejny zaatakował Polskę, wykorzystując sprowadzone przez siebie tysiące migrantów do szturmu na granice Rzeczypospolitej. Od kilku dekad nasze państwo nie stało przed tak dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. W tej chwili próby Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża solidarność z polityką polskiego rządu w tej sprawie wraz ze wszystkimi instytucjami i osobami zaangażowanymi w obronę Polski i  Polaków. (…) Rzeczpospolita Polska jest państwem silnym siłą swoich instytucji i swoich obywateli. Jeżeli będziemy ze sobą solidarni, razem skutecznie stawimy czoła atakowi na nasze państwo. O tę solidarność Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zwraca się dziś do wszystkich Polaków„.

zobacz cały: UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 17 listopada 2021 roku o solidarności w sprawie ochrony polskich granic