20 kwietnia 2022 roku (środa) uczestniczyłem w uroczystym otwarciu Oddziału Rehabilitacyjnego Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, który został utworzony w wyremontowanych pomieszczeniach zabytkowego obiektu w Krzyżewie.

Oddział został wyposażony w nowoczesne urządzenia wymagane przy rehabilitacji ruchowej pacjentów. Warunków pobytu i leczenia pacjentów może mu pozazdrościć niejeden szpital funkcjonujący w dużym mieście. To zasługa Starosty Wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego i Rady Powiatu jako organu założycielskiego Szpitala, dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Bożeny Grotowicz, która pełni swoją funkcję zaledwie od roku, a już może poszczycić się ważnymi osiągnięciami, a także dyrektora Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Macieja Olesińskiego reprezentującego płatnika świadczeń zdrowotnych na terenie województwa podlaskiego.

Gratulując tego ważnego dzieła służącego pacjentom w swoim wystąpieniu powiedziałem m.in.:

„Dzielę radość z Panią Dyrektor Szpitala, Panem Starostą, personelem medycznym Oddziału oraz pacjentami z powodu oddania do użytku tej ważnej i tak bardzo potrzebnej części Szpitala, jaką jest rehabilitacja. Ten rodzaj świadczeń zdrowotnych chyba dotychczas był niedoceniany, a spełnia on niezwykle ważną funkcję w procesie przywracania zdrowia. Rehabilitacja to przecież usprawnianie, a więc przywracanie do poprzedniego stanu sprawności pacjentów po różnych chorobach, które zostały wyleczone, których przyczyny zostały usunięte, ale pozostały pewne braki, deficyty, słabości czy niesprawności, wymagające dalszego etapu leczenia, leczenia rehabilitacyjnego. Potrzebna jest rehabilitacja ruchowa, neurologiczna, pulmonologiczna, pocovidowa czy inne. Właściwie w każdym szpitalu powiatowym powinien być oddział rehabilitacyjny, a do tego stanu jest niestety jeszcze daleko”.

galeria zdjęć:

relacje medialne:

https://szpitalwysmaz.pl/pl/aktualnosci/otwarcie-oddzialu-rehabilitacyjnego.html

https://poranny.pl/oddzial-rehabilitacji-w-krzyzewie-oficjalnie-otwarty-zdjecia/ar/c14-16300117

Krzyżewo: Otwarto Oddział Rehabilitacyjny wysokomazowieckiego szpitala