8 czerwca 2016 roku (sobota) wziąłem udział w tegorocznej edycji Światowego Dnia Mleka w Polsce z Mlekovitą zorganizowanego tradycyjnie na stadionie miejskim w Wysokiem Mazowieckiem.

W swoim wystąpieniu zaznaczyłem, że Dzień Mleka to także święto wdzięczności wobec całej branży mleczarskiej. Województwo podlaskie stanowi serce polskiego mleczarstwa, gdzie wytwarza się ok. 25% całej produkcji mlecznej. To wynik dobrze rozwijających się gospodarstw, przedsiębiorczości i pracowitości podlaskich rolników. Mlekovita to jedna z największych fabryk wyrobów mlecznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Produkty firmy znane są milionom konsumentów w kraju, ale także za granicą Polski.

„Mleczny” festyn od kilkunastu lat organizuje wysokomazowiecka spółdzielnia mleczarska Mlekovita, która do swoich 20 zakładów skupuje mleko od 15 tys. dostawców z całej Polski. Bogaty program przedsięwzięcia zawierał koncerty, atrakcje dla najmłodszych i tradycyjnie Mistrzostwa w Piciu Mleka. Najmniej czasu na wypicie litra mleka potrzebował Wiesław Szydłowski. Ideą Światowego Dnia Mleka jest promowanie mleka i produktów mlecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Osoby i firmy zasłużone dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka otrzymały wyróżnienia i pamiątkowe statuetki.

 

Relacje medialne:

https://wspolczesna.pl/wysokie-mazowieckie-swiatowy-dzien-mleka-z-mlekovita-2019-zobaczcie-nasza-relacje-z-imprezy-zdjecia/ar/c8-14195455

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/170138