Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią 15 kwietnia 2012 roku odbył się w Suwałkach marsz w obronie wolności mediów i Telewizji Trwam,który przeszedł ulicami miasta od Kościoła p.w. Matki Bożej Miłosierdzia na Osiedlu Północ do Pomnika Papieża bł. Jana Pawła II przy Konkatedrze p.w. św. Aleksandra. W marszu uczestniczyło około 1,5 tysiąca osób.

Poseł Jarosław Zieliński przemawiając do uczestniczących w manifestacji mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny powiedział,że odmowa przyznania Telewizji Trwam należnego jej miejsca na multipleksie cyfrowym jest przejawem rażącego naruszania podstawowych zasad demokratycznego państwa i godzi w wolność słowa oraz elementarne prawa polskich katolików. Decyzja ta wpisuje się w szerszy kontekst walki obecnej władzy liberałów z PO z Kościołem i prawdą w życiu publicznym – redukowaniem nauczania historii,usuwaniem religii ze szkół,kwestionowaniem obecności symboli religijnych w przestrzeni publicznej,próbą likwidacji Funduszu Kościelnego ,podważaniem społecznej roli Kościoła i atakiem na księży. Poseł wyraził nadzieję,że przetaczające się przez cały kraj protesty doprowadzą do przyznania Telewizji Trwam miejsca w nowym medialnym ładzie cyfrowym,bo żadna władza nie może zlekceważyć tak masowych wystąpień. „Polska się budzi – dodał Poseł – budzą się polskie miasta i budzą się Suwałki. Wytrwamy i zwyciężymy.”

Przedstawiciele 17 podmiotów współorganizujących suwalski marsz protestu złożyli podpisy pod wspólnym wystąpieniem skierowanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

(zobacz treść wystąpienia)

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto