6 grudnia 2016 roku spotkałem się z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas uroczystej zbiórki,która odbyła się w klubie „Stara Remiza” we Włocławku wręczyłem strażakom odznaczenia,awanse i wyróżnienia. Podkreśliłem,że dzięki ich ofiarności,odwadze i pełnej oddania służbie mieszkańcy czują się bezpieczni. Szybkiej reakcji funkcjonariuszy na alarm o zdarzeniach zawdzięczają niejednokrotnie swoje życie i zdrowie.

Kilkanaście osób otrzymało odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Podczas uroczystości wręczyłem także medal Młodego Bohatera 14-letniemu Patrykowi,który zaalarmował tatę o wybuchu pożaru na poddaszu swojego domu rodzinnego. O zdarzeniu poinformowana została Straż Pożarna,która podjęła sprawną akcję i ugasiła pożar. Rodzinie chłopca nic się nie stało.

Po zakończeniu zbiórki odbyła się narada służbowa komendantów miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej,w której uczestniczył m. in. Komendant Główny PSP nadbryg. Leszek Suski oraz Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Janusz Halak.

Relacje medialne:

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto