9 stycznia 2011 roku poseł Jarosław Zieliński uczestniczył w uroczystościach upamiętnienia zsyłek mieszkańców Ziemi Augustowskiej z początku 1940 roku na Syberię zorganizowanych przez Oddział Związku Sybiraków w Augustowie. Najpierw została odprawiona w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Augustowie Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar Golgoty Wschodu,a następnie augustowscy sybiracy i zaproszeni goście spotkali się,jak co roku w Gimnazjum im. Sybiraków,aby złożyć sobie życzenia noworoczne,zaśpiewać razem z młodzieżą kolędy oraz powrócić pamięcią do tragicznych wydarzeń z początku II wojny światowej i bezmiaru cierpienia zgotowanego Polakom przez Związek Sowiecki,sojusznika hitlerowskich Niemiec atakującego Rzeczpospolitą ze schodu na mocy traktatu Mołotow – Ribbentrop.

Poseł Jarosław Zieliński powiedział,że historii już nic nie zmieni,ale obowiązkiem żyjących jest pamięć i głoszenie prawdy o jej tragicznych kartach „do ukrywanej i fałszowanej przez lata prawdy zsyłkach na Sybir z 1940 i 1945 roku oraz zbrodni katyńskiej dołączyło się mataczenie w sprawie katastrofy lotniczej w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 roku. Duża część polskiego losu w ciągu ostatnich dwóch wieków to historia cierpienia na „nieludzkiej ziemi”. Na naszych oczach,w zdawałoby się spokojnym czasie,złowroga przestrzeń wschodu pochłonęła kolejne ofiary – Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego,Jego Małżonkę i 94 pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej. I wszystko wskazuje na to,ze pełnej prawdy o tej tragedii nie będziemy mogli szybko poznać”.

Poseł złożył sybirakom w 2011 dobrego zdrowia i tego,aby nie przynosił już on nikomu po tak bolesnych doświadczeniach powodów do smutku i zmartwienia,ale uśmiech,nadzieję i radość.

foto

foto

foto

foto

foto

foto