19 marca 2023 roku (niedziela) uczestniczyłem w spotkaniu Wicepremiera i Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina z mieszkańcami Wysokiego Mazowieckiego, które odbyło się w ramach cyklu spotkań #PrzyszłośćToPolska. Poświęcone było ono głównie bezpieczeństwu energetycznemu, militarnemu oraz wsparciu Polski Wschodniej.

Wicepremier Jacek Sasin powiedział m.in.: „Przecież ta wojna, która toczy się dzisiaj na Ukrainie, została poprzedzona inną wojną – wojną hybrydową z Polską, wojną, która oznaczała szturm tysięcy pseudo uchodźców na naszą granicę, niedaleko stąd. To była wojna, która miała nas przetestować, miała pokazać Putinowi, czy Polska jest krajem silnym, który potrafi obronić swoją granicę, czy okaże się krajem słabym, któremu można dyktować warunki. Gdy przypomnimy sobie, co było rok temu, jak szalały ceny energii na rynkach światowych, a Wysokie Mazowieckie w dużej części jest ogrzewane gazem. Nowe drogi, obiekty sportowe, zakłady pracy – to wszystko powstało w ciągu ostatnich lat w województwie podlaskim. Województwo podlaskie będzie się dalej rozwijać. Chcemy rozwoju Polski Wschodniej, dlatego chcemy tu lokować inwestycje, chcemy tu lokować kapitał, chcemy finansować inwestycje i samorządu województwa, i powiatów i miast, ale również wielkie inwestycje rządowe.” 

W spotkaniu, które odbyło się w hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem uczestniczyło kilkaset osób. 

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/68583769/przyszlosc-to-polska