16 września 2019 roku (poniedziałek) wziąłem udział w kolejnym spotkaniu w ramach „Kampanii na rzecz bezpieczeństwa osób starszych”, które odbyło się tym razem w Państwowej Szkole Muzycznej w Suwałkach. Tydzień temu takie spotkanie odbyło się w Łomży.

Podczas konferencji podkreśliłem wagę wszelkich działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa seniorom na różnych płaszczyznach. Przypomniałem, że główną rolą Policji jest ochrona i pomoc obywatelom. Wyniki badań pokazują, ze formacja bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich zadań – aż 98% Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania. To najlepszy wynik od czasu, gdy zaczęto prowadzić takie statystyki.

W trakcie konferencji poruszona została m. in. tematyka przemocy domowej wobec seniorów oraz problematyka zaginięć i przestępstw popełnianych tzw. metodą na „wnuczka”. Celem prowadzonej kampanii jest także zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem występujących z różnych przyczyn zaginięć osób dorosłych i starszych.

Spotkanie było też okazją do tego, aby przypomnieć zgromadzonym, jak ważnym dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza kiedy dzień staje się coraz krótszy i szybko zapada zmrok. Uczestnicy konferencji otrzymali odblaski.

Kampania została przygotowana przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku we współpracy z Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, Oddziałem Wojewódzkim w Białymstoku Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Nadleśnictwem Suwałki oraz Komendą Miejską Policji w Suwałkach.

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/173701

https://bialystok.tvp.pl/44418171/w-trosce-o-seniorow

http://suwalki.policja.gov.pl/po3/informacje/aktualnosci/60014,quotKAMPANIA-NA-RZECZ-BEZPIECZENSTWA-OSOB-STARSZYCHquot-W-SUWALKACH.html?sid=3f1e78faf15c90e16f41b99beef9c745