25 czerwca 2020 roku odbyło się spotkanie Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Elżbiety Witek z mieszkańcami Augustowa i całego regionu. Spotkanie przy Pomniku Króla Zygmunta Augusta miało charakter otwarty.

Pani Marszałek Sejmu w swoim wystąpieniu mówiła o sukcesach 5-letniej prezydentury Andrzeja Dudy oraz przypomniała decyzje rządu Prawa i Sprawiedliwości, wspierane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który jest gwarantem kontynuacji polityki dobrej zmiany w Polsce (wprowadzenie programu Rodzina 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, wyprawka szkolna, bezpłatne leki dla seniorów, przywrócenie rodzicom prawa decydowania, czy ich sześcioletnie dzieci mają uczęszczać do szkoły czy przedszkola, ochrona naszego kraju przed przymusowym przyjmowaniem imigrantów).

Pan Prezydent zawsze z pierwszą damą, zawsze w sposób niezwykle godny reprezentowali nas Polaków wszędzie, na całym świecie. Nigdy nie musieliśmy się wstydzić naszego Prezydenta. Zawsze walczył o polskie sprawy. Zawsze zabiegał o polską rodzinępowiedziała Pani Marszałek.

Przypomniała również, że w 2011 roku Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe obiecywały, że nie podwyższą wieku emerytalnego, a mimo to, po przejęciu władzy, wiek emerytalny podniesiono. Kiedy natomiast Prawo i Sprawiedliwość przejęło odpowiedzialność za państwo, Rafał Trzaskowski nie poparł projektu ustawy Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie obniżenia wieku emerytalnego.

Pani Marszałek Elżbieta Witek motywowała wyborców do licznego uczestnictwa w wyborach prezydenckich. Wspólnie z Panią Marszałek zachęcaliśmy do zmobilizowania niezdecydowanych osób, by oddały swój głos na Andrzeja Dudę powiększając biało-czerwoną drużynę Pana Prezydenta.

Podziękowałem mieszkańcom Augustowa, powiatu augustowskiego i wszystkim obecnym za udział w spotkaniu i zwróciłem się z apelem o powszechny udział w wyborach oraz oddanie swojego głosu na Prezydenta Andrzeja Dudę, prosząc jednocześnie o uświadomienie korzyści, jakie w ostatnich latach przyniosła Ziemi Augustowskiej, województwu podlaskiemu i całej Polsce polityka dobrych zmian prowadzona w ciągu ostatnich 5 lat, a zapoczątkowana wyborem Pana Andrzeja Dudy na Prezydenta Rzeczypospolitej w 2015 roku.

Po spotkaniu z mieszkańcami Augustowa wraz z Panią Marszałek Elżbietą Witek złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych Poległych na Kresach.

 

Relacje medialne:

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C669567%2Cmarszalek-sejmu-andrzej-duda-zawsze-walczyl-o-sprawy-polskie.html

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/185889

https://bialystok.tvp.pl/48694588/kampania-wyborcza-na-finiszu

https://radio5.com.pl/marszalek-zachecala-do-mobilizacji/

https://www.wirtualnesuwalki.pl/wiadomosci/1487,marszalek-sejmu-elzebieta-witek-w-augustowie-zdjecia

http://augustow24.pl/info/-marszalek-zachecala-do-mobilizacji.22296.html

https://augustow.org/2020/marszalek-sejmu-elzbieta-witek-spotkala-sie-z-mieszkancami-powiatu-augustowskiego/

https://www.youtube.com/watch?v=WbczqNYp3BQ