10 kwietnia 2016 roku w godzinach przedpołudniowych wziąłem udział w obchodach z okazji VI rocznicy Katastrofy Smoleńskiej,które odbyły się w Sokółce. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Antoniego w Sokółce. Następnie uczestnicy obchodów zgromadzili się wokół pomnika poświęconego Ofiarom Katastrofy.

W swoim wystąpieniu zaznaczyłem,że po upływie 6 lat od Katastrofy wciąż nie znamy całej prawdy o jej przyczynach. Polskie państwo rządzone wówczas przez Donalda Tuska i koalicję PO-PSL nie potrafiło,a raczej nie chciało podjąć i przeprowadzić śledztwa w sprawie tej największej polskiej tragedii narodowej,jaka wydarzyła się po II Wojnie Światowej,w której zginęła elita naszego narodu.

Naród powinien zjednoczyć się wokół prawdy,do czego obecnie dąży i będzie dążył rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Młodzież z sokólskich szkół odczytała nazwiska 96 osób,które zginęły tragicznie 10 kwietnia 2010 roku. Złożono wieńce przy pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i odmówiono modlitwę za zmarłych. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele sokólskiego duchowieństwa,parlamentarzyści,samorządowcy i mieszkańcy Sokółki oraz powiatu sokólskiego.

foto

foto

foto

foto

foto

foto