26 października 2016 roku wziąłem udział w uroczystym ślubowaniu uczniów klasy pierwszej o profilu policyjnym i pożarniczym w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie.

W swoim wystąpieniu pogratulowałem młodzieży wyboru szkoły,a przede wszystkim klasy o profilu policyjnym i pożarniczym. Jako nadzorujący służby mundurowe podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji,w tym Policję i Państwową Straż Pożarną,podkreśliłem,że zawody policjanta i strażaka są szczególne i niełatwe,ponieważ tak naprawdę stanowią służbę dla bezpieczeństwa ludzi,która niekiedy wymaga poświęceń oraz podejmowania odważnych decyzji. Być może nie wszyscy,którzy rozpoczynają naukę w klasie o profilu policyjnym i pożarniczym będą w przyszłości kontynuować kształcenie w tym kierunku i wstąpią w szeregi służb mundurowych,ale złożone przez uczniów ślubowanie bez wątpienia stanowi ważny krok w przyszłość i moment,który na długo pozostanie w pamięci.

Podczas uroczystości zambrowscy policjanci omówili funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i przedstawili podstawowe zasady ceremoniału policyjnego,a młodzież zaprezentowała elementy musztry.

W uroczystości udział wzięli także m. in. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz,Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. bryg. Jarosław Wendt,władze powiatu zambrowskiego oraz nauczyciele i rodzice.

foto

foto

foto

foto