8 lipca 2019 roku (poniedziałek) wziąłem udział w uroczystym ślubowaniu 17 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Pogratulowałem im wstąpienia w szeregi Straży Granicznej, podkreślając, że służba w tej formacji jest niezwykle ważna, ponieważ jest ona odpowiedzialna za istotny fragment bezpieczeństwa naszego państwa i jego obywateli – zwłaszcza w tej części Polski.Podkreśliłem również wagę słów roty ślubowania funkcjonariuszy Straży Granicznej zaznaczając, że na szczęście na co dzień nie wymagają one praktycznej weryfikacji, ale może zdarzyć się sytuacja, kiedy trzeba będzie strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej z narażeniem swojego życia i dać świadectwo postawy, która wynika ze ślubowania.Słowa roty ślubowania na uroczystym apelu wypowiedziały 4 funkcjonariuszki i 13 funkcjonariuszy. W najbliższym czasie rozpoczną oni szkolenie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Kurs obejmuje szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz 3-tygodniowe praktyki. Po siedmiu miesiącach nauki i pomyślnie zdanych egzaminach końcowych funkcjonariusze będą zdobywać doświadczenie zawodowe w jednej z placówek SG na granicy polsko-białoruskiej.

Podlaski Oddział Straży Granicznej planuje jeszcze w tym roku przyjąć do służby około 30 nowych funkcjonariuszy.

Uroczystość z udziałem Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorza Biziuka, pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej, kapelanów oraz rodzin i bliskich nowo przyjętych funkcjonariuszy odbyła się w Komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku.