7 kwietnia 2013 roku uczestniczyłem w uroczystości rocznicowej w Sejnach zorganizowanej przez Burmistrza Miasta i Społeczny Komitet Obchodów 3.rocznicy katastrofy smoleńskiej. Po Mszy Św. w Bazylice Sejneńskiej w intencji Ojczyzny i ofiar tragedii smoleńskiej spotkaliśmy się pod pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy,gdzie złożyliśmy wiązanki kwiatów i wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu orkiestry strażackiej. W swoim wystąpieniu przypomniałem słowa oświadczenia jednomyślnie przyjętego 13 kwietnia 2010 roku przez wszystkich posłów i senatorów,w którym katastrofę smoleńską uznaliśmy za największą tragedię,jaka dotknęła państwo polskie po II wojnie światowej. Zjednoczeni wtedy w bólu i cierpieniu nie sądziliśmy,że będą tak wielkie problemy z poznaniem prawdy o katastrofie i że doprowadzi ona Polaków do nowych głębokich podziałów. Odniosłem się do kłamstw zawartych w rosyjskim raporcie Tatiany Anodiny i kłamstw komisji ministra Jerzego Millera podkreślając,że Zespół Parlamentarny ds. zbadania przyczyn katastrofy samolotu TU – 154 M; którego jestem członkiem i wiceprzewodniczącym będzie kontynuował swoje prace aż do pełnego wyjaśnienia prawdy o przyczynach katastrofy.
Ostatnie wpisy
- Jubileusz 20-lecia kierunku Technik Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach
- Piknik Rodzinny w Jeleniewie
- Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Wszyscy równi, każdy inny” w Suwałkach
- Dzień Samorządu Terytorialnego
- Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Suwałkach