15 sierpnia 2017 roku uczestniczyłem w Regionalnych Obchodach Święta Wojska Polskiego w Suwałkach, które zostały zorganizowane z inicjatywy Społecznego Komitetu Organizacji Obchodów pod moim przewodnictwem.

Rozpoczęły się one od Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Aleksandra. Następnie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się uroczysty Apel, podczas którego miało miejsce wręczenie odznaczeń resortowych, aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe, odbyła się także defilada pododdziałów oraz odczytano apel poległych zakończony salwą honorową.

W swoim wystąpieniu odwołałem się do 1920 roku, kiedy ledwo po dwóch latach od odzyskania upragnionej niepodległości suwerenność naszej Ojczyzny znowu znalazła się w śmiertelnym zagrożeniu. Armia Czerwona – wówczas największa armia świata – stanęła na przedpolach Warszawy. Polacy znowu, jak wielokrotnie w historii, udowodnili, że w obronie Ojczyzny są w stanie dokonać rzeczy wielkich. Podkreśliłem, że podstawową, pierwotną gwarancją, z której wyrasta czyn zbrojny, czyn bojowy oraz samo wojsko jest siła polskiego ducha, siła patriotyzmu.

Dla licznie zgromadzonych w tym dniu mieszkańców miasta i regionu organizatorzy przygotowali Piknik Militarny, pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego i innych służb mundurowych, jak również inne atrakcje dla najmłodszych.