13 lipca 2019 roku (sobota) uczestniczyłem w regionalnych obchodach święta Policji Komend Powiatowych w Hajnówce, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach i Wysokiem Mazowieckiem połączonych z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce. Uroczystości na placu przed Urzędem Miasta Hajnówka poprzedziła Msza Święta w intencji środowiska policyjnego w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, którą celebrował biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Pacyfik Dydycz.

W swoim wystąpieniu podkreśliłem, że to ważny dzień dla funkcjonariuszy z Hajnówki:

Komenda, która otrzymuje sztandar, musi najpierw legitymować się dobrymi wynikami swojej pracy, swojej służby. Tak jest w przypadku naszej Policji i trudno znaleźć komendę, która by nie była godna dzisiaj sztandaru, bo cała polska Policja pracuje dobrze.

Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w tym roku 33 mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, 24 z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, 32 z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach oraz 32 z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Z kolei srebrną odznakę zasłużony policjant otrzymało 2 funkcjonariuszy z KPP w Bielsku Podlaskim i Hajnówce.

Podczas uroczystości poświęcono i przekazano dwa nowe radiowozy. Oznakowany radiowóz trafił do jednostki Policji w Hajnówce, natomiast nieoznakowane BMW do KPP w Siemiatyczach.

Podczas uroczystości wspólnie z Zastępcą Komendanta Głównego Policji mł. insp. Tomaszem Szymańskim oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinp. Danielem Kołnierowiczem wręczyłem puchary zwycięzcom Turnieju Strzeleckiego z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, który odbył się w miniony piątek.

 

Relacje medialne:

https://wspolczesna.pl/obchody-100-rocznicy-powstania-policji-panstwowej-podlascy-policjanci-odebrali-awanse-odznaczenia-i-nowe-radiowozy/ar/c1-14273945

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/171476