2 stycznia 2018 roku (wtorek) uczestniczyłem w przekazaniu dwóch pojazdów służbowych na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Podkreśliłem, że pierwszy z nich (nieoznakowany pojazd z videorejestratorem), który będzie służył patrolowaniu ruchu drogowego został sfinansowany z budżetu państwa w ramach programu modernizacji służb mundurowych. Zakup drugiego (oznakowanego) auta został współfinansowany przez Komendę Główną Policji i Starostwo Powiatowe w Sokółce. Będą z niego korzystać funkcjonariusze Wydziału Prewencji sokólskiej Komendy.

Zaznaczyłem, że pojazdy te zasiliły Komendę, aby służyć bezpieczeństwu mieszkańców powiatu sokólskiego. Na ręce Pana Starosty Piotra Rećko złożyłem podziękowanie za dofinansowanie tego ważnego zakupu. Jednym z warunków skutecznych działań Policji na rzecz bezpieczeństwa obywateli jest nowoczesny sprzęt i wyposażenie. W tym kontekście szczególnie cenna jest współpraca rządowo-samorządowa – dodałem.

W uroczystości, która odbyła się na placu Komendy Powiatowej Policji w Sokółce uczestniczył m. in. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz.

 

Relacje medialne:

https://isokolka.eu/sokolka/23101-250-konne-bmw-bedzie-lapac-piratow-drogowych-sokolscy-policjanci-maja-nowe-radiowozy-wideo-foto

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/150967