1 grudnia 2009 roku poseł Jarosław Zieliński (wraz z posłami PiS Wojciechem Żukowskim i Edwardem Siarką) spotkał się z funkcjonariuszami Policji i innych służb mundurowych manifestujących przed Kancelarią Premiera w Warszawie w obronie tych formacji przed kolejnymi cięciami budżetowymi. Protestujący domagali się także wypłacenia przez rząd należnych policjantom świadczeń,które wynikają z przepisów prawa,a nie są od dłuższego już czasu im wypłacane. Poseł Jarosław Zieliński,uczestnicząc w manifestacji na zaproszenie jej organizatorów,tj. Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów,powiedział m.in. „Jestem dramatycznym paradoksem,że służby prawa i porządku muszą manifestować,aby premier i rząd przestrzegał prawa i wypłacił funkcjonariuszom wynikające z przepisów świadczenia.

Ciecia budżetowe lat 2008 i 2009,z uwzględnieniem projektowanych na rok 2010,sięgają już w sferze bezpieczeństwa 3 mld zł,z czego Policji rząd Donalda Tuska odbiera prawie 2 mld. Został również przez koalicję PO – PSL zepsuty program modernizacji służb mundurowych,ustanowiony z inicjatywy rządu Prawa i Sprawiedliwości w styczniu 2007 roku z kwotą 6 mld zł. Rząd Donalda Tuska zabrał z tego programu prawie 500 mln zł i opóźnił go o 2 lata.
Zapowiedziami zmian w systemie emerytalnym rząd wprowadził niepokój wśród funkcjonariuszy i wywołał chaos w służbach mundurowych.

Wszystkie te działania – powiedział poseł – prowadzą do wzrostu przestępczości i obniżenia poziomu bezpieczeństwa obywateli. Odpowiedzialność za to będzie musiał ponieść rząd Donalda Tuska”.

Treść petycji skierowanej przez manifestantów do Prezesa Rady Ministrów:

petycja

petycja

petycja