Poseł Jarosław Zieliński podpisał się,wraz z innymi parlamentarzystami reprezentującymi województwo podlaskie,pod apelem o nielimitowanie świadczeń w Białostockim Hospicjum dla Dzieci. Oto treść apelu:

APEL PODLASKICH PARLAMENTARZYSTÓW

Podlascy parlamentarzyści apelują do Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministra Zdrowia o nielimitowanie świadczeń w Białostockim Hospicjum dla Dzieci.

Obecnie hospicjum opiekuje się 21 pacjentami,a kontrakt określony jest na 12 pacjentów.

NZOZ Białostockie Hospicjum dla Dzieci prowadzi od marca 2009 roku Fundacja „Pomóż Im”. Pod opieką hospicjum jest około 20 pacjentów w wieku od kilku miesięcy do prawie 18 lat,którzy przebywają w najlepszym dla nich środowisku,czyli w domu. Cierpią z powodu chorób nowotworowych,ciężkich wad genetycznych i wrodzonych,chorób metabolicznych i neurologicznych,które znacznie skracają czas życia. Podopieczni hospicjum są z Białegostoku i miejscowości oddalonych do 100 kilometrów. Działalność hospicjum finansowana jestże środków Fundacji „Pomóż Im” ,sponsorów,akcji charytatywnych organizowanych przez ludzi dobrej woli i przez wolontariuszy Fundacji,z 1% podatku należnego przekazywanego przez podatników oraz przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt z NFZ zabezpiecza 1/3 potrzeb.

Dzieci,z zwłaszcza nieuleczalnie chore,powinny być objęte szczególną opieką. Uważamy,że odgórne wyznaczanie liczby dzieci objętych opieką hospicjum jest niedopuszczalne.

Białystok,8 grudnia 2009 roku