29 października 2012 roku w Sejnach zorganizowałem wraz z burmistrzem Sejn Janem Stanisławem Kapem przy współudziale radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego Leszka Deca spotkanie z cyklu „Polska jest jedna. Rozmowy o Polsce i regionie”. Tematem spotkania były aktualne problemy kraju,województwa podlaskiego,miasta Sejny i powiatu sejneńskiego w kontekście sytuacji gospodarczej,społecznej i politycznej.

Szczególną uwagę poświeciliśmy szansom i zagrożeniom w rozwoju naszego regionu w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej,a także polityce rządu wobec Polski Wschodniej oraz wielkich miast i prowincji. Mówiąc o sytuacji gospodarczej w Polsce wskazałem na nieudolną politykę rządu,która w znacznym stopniu przyczynia się do stagnacji w rozwoju kraju oraz naszego regionu,a także na osłabianiu pozycji naszego państwa na arenie międzynarodowej. Jako przykłady przytoczyłem szereg inwestycji infrastrukturalnych,które mimo przeznaczonych na ten cel środków nie są realizowane. Z perspektywy województwa podlaskiego sytuację przedstawił radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Leszek Dec,który poruszył problem nietrafionych inwestycji,które zamiast tworzyć miejsca pracy,w przyszłości przyczynią się do znacznych obciążeń budżetowych samorządów .

Wspólnie z burmistrzem Sejn i radnym Sejmiku Województwa odpowiadaliśmy na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Tematyka pytań była różnorodna i odnosiła się do aktualnych problemów społeczno-gospodarczych Polski i regionu.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto