25 lutego 2019 roku (poniedziałek) wręczyłem dwóm funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Grajewie nagrody za uratowanie czterech osób z płonącego budynku.

31 stycznia 2019 roku posterunkowy Adam Nietupski i podkomisarz Hubert Kulesza pełnili służbę patrolową na terenie Grajewa. Jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru drewnianego budynku jednorodzinnego. Pomimo realnego zagrożenia dla własnego zdrowia i życia trzykrotnie wchodzili do budynku, aby uratować życie znajdujących się w nim osób.

Podczas spotkania w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie wręczyłem funkcjonariuszom listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe podkreślając ich postawę stanowiącą wzór dla innych policjantów:

To jest właśnie dobry przykład, stwarzanie wzorów postępowania. Ci policjanci narazili własne zdrowie, a nawet życie ratując cztery osoby z płonącego budynku, do którego wchodzili trzy razy. Przyjęli na siebie ciężar właściwie należący od innej służby – Straży Pożarnej, ale byli pierwsi, byli blisko. Mogli czekać, mogli wzywać pomoc. Nie wiadomo jednak jak by to się wówczas skończyło. Dziękuję za tę ofiarność, zaangażowanie i bohaterską postawę godną etosu policjanta.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/41472246/policjanci-uratowali-z-pozaru-cztery-osoby

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/165957