Mija pół roku od katastrofy lotniczej 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku,w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński,Jego Małżonka Maria i wszyscy uczestnicy prezydenckiej delegacji,która udała się do Katynia,by oddać hołd pomordowanym 70 lat temu polskim oficerom.
9 października 2010 roku,w przeddzień półrocza od tego tragicznego wypadku,parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości na czele z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Kościele Arki Pana w Nowej Hucie,a następnie modlili się przy grobie Pary Prezydenckiej w krypcie na Wawelu oddając hołd ś.p. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim,którzy zginęli podczas smoleńskiej katastrofy.
Wśród uczestników tego aktu pamięci i solidarności z poległymi był poseł Jarosław Zieliński.
Poseł uczestniczył także,podobnie jak 10 dnia w poprzednich miesiącach,10 października 2010 roku we mszy św. w kościele Ojców Karmelitów w Warszawie oraz złożeniu kwiatów,zapaleniu zniczy i modlitwie pod Pałacem Prezydenckim.
W godzinach popołudniowych Jarosław Zieliński,obok Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i parlamentarzystów PiS wziął udział w odsłonięciu Izby Pamięci ś.p. Przemysława Gosiewskiego w Kołakach Kościelnych w województwie podlaskim.