24 września 2018 roku (poniedziałek) wziąłem udział w otwarciu nowo wybudowanej sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ogrodniczkach (gmina Supraśl, powiat białostocki).

Podczas uroczystości podkreśliłem, że od kilku lat obserwujemy renesans zainteresowania polskiej młodzieży sportem. Wyraziłem radość z powodu oddania do użytku hali sportowej w Ogrodniczkach:

Wierzę, że przez długie lata będzie ona dobrze służyła uczniom tej szkoły, nie tylko w wyrabianiu kondycji i tężyzny fizycznej, ale także w umacnianiu wartościowych cech charakteru: niezłomności, konsekwencji i odwagi. Ta inwestycja jest świetnym przykładem dobrej współpracy władzy rządowej z samorządową.

Połowa środków finansowych na budowę sali pochodziła z budżetu Gminy Supraśl, resztę stanowiła dotacja z budżetu państwa przyznana przez Ministra Edukacji Narodowej.

Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski zaznaczył, że rozbudowa szkoły w Ogrodniczkach zjednoczyła we wspólnym celu środowisko trzech wsi: Ogrodniczek, Ciasnego i Karakul. Za tym projektem głosowali mieszkańcy w ramach tzw. budżetu obywatelskiego na 2017 rok.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny.

 

Relacje medialne:

http://suprasl.pl/index.php/aktualnosci-archiwum/113-glowna/908-uroczyste-otwarcie-sali-sportowej-w-ogrodniczkach

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/160061