27 i 30 września 2019 roku w Zaściankach (gmina Supraśl, powiat białostocki) i Sokołach (powiat wysokomazowiecki) uczestniczyłem w otwarciu nowych posterunków Policji.

W swoich wystąpieniach podkreśliłem, że bezpieczeństwo obywateli jest priorytetem dla rządu Prawa i Sprawiedliwości i nie wolno na nim oszczędzać:

Zawsze warto podejmować inwestycje w bezpieczeństwo. Nie chodzi tylko o to, aby policjanci mieli lepsze warunki służby, ale przede wszystkim o to, żeby mogli oni lepiej służyć bezpieczeństwu mieszkańców. Policja musi być blisko ludzi i dla ludzi, ma dbać o ich bezpieczeństwo i być wszędzie tam, gdzie toczy się ich codzienne życie.

Posterunki w Zaściankach i Sokołach to kolejno 11 i 12 odtworzone lub otworzone w województwie podlaskim w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Za rządów koalicji PO-PSL w całej Polsce zlikwidowano ponad 400 posterunków Policji, w tym 17 w województwie podlaskim.

Posterunek Policji w Zaściankach utworzony został w strukturze organizacyjnej Komisariatu Policji IV w Białymstoku. Swoim działaniem jednostka obejmuje część gminy Supraśl. Policjanci będą do dyspozycji mieszkańców Grabówki, Sobolewa, Zaścianek, Henrykowa i Majówki.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/44585354/uroczyste-otwarcie-posterunku-w-zasciankach

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/174170

 

Otwarcie posterunku Policji w Zaściankach

 

Otwarcie posterunku Policji w Sokołach